Bezpieczeństwo na Ukrainie

Bezpieczeństwo na Ukrainie

ukraina1Zdecydowanie Ukraina jest krajem wielu kontrastów. Z jednej strony wiele osób jest bardzo przyjaźnie nastawionych, a z drugiej strony trafiają się osoby chcące wykorzystać, naciągnąć turystów. Jeśli chodzi o samo bezpieczeństwo to można się spotkać z typowymi przestępstwami pospolitymi, jak pobicia i kradzieże. Jednak nie są to aż tak częste przypadki. Problemem może być fakt obecności wielu pijanych osób, które mogą być agresywne. Niektórzy Ukraińcy mogą nie przepadać za Polakami. Podczas podróży pociągami dalekobieżnymi nie trzeba się bać o aktywność złodziei, albowiem do wagonów wstęp najczęściej mają tylko osoby z ważnym biletem. Podróżowanie po drogach może być kłopotliwe ze względu na zły stan dróg, a do tego można się spotykać z nadgorliwością policjantów oczekujących łapówki. Lepiej nie zostawiać drogocennych rzeczy w samochodach lub na kempingu, gdyż nigdy nie wiadomo, czy akurat nie natrafi się na złodzieja. W niektórych rejonach, jak na Krymie trzeba uważać na jadowite węże, pająki, czy też skorpiony. Plaże są kamieniste, w związku z czym trzeba być ostrożnym w czasie wchodzenia do wody.

2 Responses to “ “Bezpieczeństwo na Ukrainie”

  1. Stan46 pisze:

    Dziwnie się czyta taki opis z perspektywy dnia dzisiejszego. Momentu, w którym faktycznie na Ukrainie trwa wojna domowa. W tym momencie z pewnością nie ma większego sensu planowanie jakichkolwiek wyjazdów wakacyjnych w ten rejon naszego kontynentu. Chodzi tu przede wszystkim o kwestie bezpieczeństwa, ale także o perspektywę dalszego rozwoju wypadków – nikt nie wie co stanie się tam jutro.

    • Kamil pisze:

      Minęło kilka miesięcy, a sytuacja na Ukrainie praktycznie się nie zmieniła. Niby jest zawieszenie broni, ale to porozumienie jest tak kruche, że w każdej chwili może dojść do dalszych walk. Sezon wakacyjny na Krymie praktycznie stracony, a przyszły nie zapowiada się wcale lepiej. Południe Ukrainy też niepewne, więc do odwiedzenia pozostaje co najwyżej Lwów.